Малолетници се тепале за девојка на „Џон Кенеди“ во Скопје, завршија во болница

Полиција / Фото: МВР

На 22.10.2021 во 17.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен малолетник со телесни повреди од остар предмет.

По преземени мерки било констатирано дека настанот се случил околу 16.00 часот на ул.„Џон Кенеди“, а малолетникот бил повреден од друг малолетник поради расправија за девојка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот