Малолетничка давала сексуални услуги на повеќе локации во Скопје и Велес

На 13 јули 2020 година девојчето го пријавило настанот, по што биле преземени мерки. 

Малолетничка давала сексуални услуги на повеќе локации во Скопје и Велес, а подведувачката и ги земала „заработените” пари.

Како што соопшти МВР, Н.Д.(20) од Велес, во периодот од 4 до 13 јули 2020 година во повеќе наврати подведувала 15–годишно девојче да дава сексуални услуги на повеќе локации во Скопје и Велес, а паричниот износ кој го добивала за услугите ѝ го одземала, се истакнува во полициското соопштение.

На 13 јули 2020 година девојчето го пријавило настанот, по што биле преземени мерки. 

Прочитајте и...  Сите здравствени работници ќе бидат наградени, Владата издвои 54 милиони денари за нив

Поврзани вести

Митко Јанчев пред одлагање на протестот потив Мицковски!

ВО ЖИВО: Прес-конференција на портпаролот на Владата, Душко Арсовски

Слободен печат

Брнабиќ: Оваа Влада ќе има многу предизвици пред себе, посебно односите со Приштина

Слободен печат

ВИДЕО | Деспотовски: Иновациските ваучери се начин за формализирање на соработката помеѓу академската фела и бизнисот

Слободен печат

Хрватска втор ден по ред со црн рекорд: Во последните 24 часа починаа дури 23 лица, нови 2.378 заболени

Слободен печат

ВИДЕО | Ризаов: Мора да бидеме прагматични, мудри во политиките за да ги избегнеме последиците од бугарските ставови

Слободен печат

Остави Коментар