Малолетен пешак повреден во сообраќајка во Скопје

Несреќата се случила вчера на булеварот „8 Септември“, во близина на мостот на река Вардар.

Малолетен пешак од Скопје е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 13 часот  на булеварот „8 Септември“, во близина на мостот на река Вардар.

Камион „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Ј.(38) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје, при што детето се здобило со тешки телесни повреди, по што е пренесено во Клиничката болница „Систина“ за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Прочитајте и...  Среде полициски час, маскирано лице запалило познат скопски ресторан (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Среде полициски час, маскирано лице запалило познат скопски ресторан (ВИДЕО)

Слободен печат

Вооружен инцидент во скопско Бутел, нема повредени

Слободен печат

Дадилката која тепаше двегодишно дете во Аеродром осудена на година и пол затвор

Слободен печат

Во Скопје пронајдени две човечки тела во фаза на распаѓање

Слободен печат

Во Гевгелија загина мотоциклист по судир со трактор

Слободен печат

Деветгодишно дете се бори за живот по тешка сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицискиот час не го почитувале 52 лица, приведени се 28 од нив

Слободен печат

Казни за четворица скопјани кои без дозвола се шетале за време на полициски час

Слободен печат

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Слободен печат

Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Слободен печат

Полицајци од Тетово добиле закани во два инциденти

Слободен печат

Извлечен автомобилот што падна во Вардар кај болницата Аџибадем Систина