Мали работи кои веднаш ќе ви го поправат расположението – Слободен печат
МагазинСемејство

Мали работи кои веднаш ќе ви го поправат расположението

Во продолжение прочитајте како некои од овие едноставни ситници можат брзо да ве орасположат.

1. На една негативна мисла мора да имате барем три среќни.

2. Погледот на сината боја поттикнува среќа.

3. Вдишувањето на пријатни мириси ја брка анксиозноста. На врвот на листата се јасмин, лимон и лаванда.

4. Луѓето кои во 7 часот навечер јадат едно парче овошје се чувствуваат пооптимистично во поглед на својата иднина.

5. Кога ќе се почувствувате несигурно сетете се на три работи во кои сте добри.

6. Секој ден носете различни чевли.

7. Истегнете го телото пред спиење. Тоа помага кога ќе се почувствувате несигурно.

8. Кажете НЕ за работи кои не сакате да ги правите.

9. Ослободете се од навиките и зголемете ги шансите за среќа.

10. Насмевнете се сега и веднаш!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close