Малечкиот Кеба ја упропасти Северина! Подигнала кредит од 70.000 евра! Ставила под хипотека уште еден стан (ФОТО)

Северина Којиќ повторно подигна кредит, овој пат во износ од 70.000 евра, пари кои планира да ги вложи во турнеја – дознава српски Курир.

Ова е веќе вторпат за помалку од година дена како пејачката се обраќа на банката од која веќе позајмила 100.000 евра за да го плати албумот. Во двата случаеви ги ставила под хипотека становите. Прво тој во Загреб, па потоа и во родниот Сплит.

 

View this post on Instagram

 

Victoria’s secret who? 😈 #sunkissed #summer #severina #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Хрватската ѕвезда се подготвува од оваа есен да го потврди високото место на музичката сцена, кое е разнишано последниве година дена. После прекинот на соработката со долгогодишниот менаџер Томица Петровиќ кариерата и тргна во многу лош правец.

Прочитајте и...  Камерон Дијаз после бракот се откажа од глумата, но сега има нов начин на кој заработува! (ФОТО)

Заклучила дека голема регионална турнеја би можело да ја врати на врвот, па ги собрала тимот на соработници и започнала да се подготвува, а финансиските проблеми повторно ги решила со позајмица.

– Организацијата за турнеја е скапа, тоа е преку 100.000 евра. Дел од парите таа ги имаше, останатите 70.000 евра ги позајми. Во прашање е истата банка која на почетокот на годинава и даде кредит за снимање албум. Вистина е дека на почетокот на летото имаше проблеми со исплата на ратите, па банката и се закани со активирање на хипотеката за станот во Загреб, кој инаку вреди 300.000 евра, но тоа е решено. Го рефинансираше кредиот и сега е добро. Ратата и понатау и изнесува 7.000 евра месечно, но продолжен и е рокот за исплата на уште една година – изјавил извор близок на семејството Којиќ и додал дека банката лесно прифатила да и даде позајмица на Северина поради станот кој и е гаранција.

Прочитајте и...  Камерон Дијаз после бракот се откажа од глумата, но сега има нов начин на кој заработува! (ФОТО)

 

 

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат