Мала астро школа: Какви сме во љубовта и во кревет

„Имам Венера во знакот Јарец, што значи тоа?“, „Венера ми се наоѓа во знакот Вага, што кажува тоа за мене?“ или „Мојата Венера е во знакот Бик, какви карактеристики ми дава?“. Ова се чести прашања на љубителите на астрологијата. Какво значење има Венера која е натално поставена во одреден знак?

Венера е планетата на љубовта и во нашата натална карта, сместена во еден од 12-те хороскопски знаци, покажува каков однос имаме кон љубовта, како љубиме, што бараме од партнерот, какви сме во кревет.

Ајде, да погледнеме заедно што ни кажува наталната Венера во 12-те хороскопски знаци. Во кој знак е вашата Венера?

Венера во Овен: Сакате на страствен начин, но не знаете како да ги контролирате своите чувства. Сакате вашиот партнер веднаш да ви даде сè, а истото и вие го правите. И во кревет брзате, уживање на „екс“, или воопшто без уживање.

Венера во Бик: Ова е прекрасна позиција на Венера. Луѓето со Венера во Бик се одлични уметници, сентиментални се, но пред сè, многу му се верни на партнерот. Слабост им е љубомората. Покажуваат голема страст во кревет.

Прочитајте и...  За овие 5 хороскопски знаци ноември ќе биде најдобриот месец оваа година

Венера во Близнаци: Со ваква поставеност, станува збор за пчелички кои летаат од цвет на цвет. Но, што барате од љубовта? Постојано нови страсти. Оттука и партнерите ги менувате често, бидејќи бргу се заситувате. Станува збор за површни луѓе кога е во прашање љубовта и емоциите. Површни и во кревет.

Венера во Рак: Многу романтична личност, чувствителна и многу внимателна кон потребите на вашиот партнер. Но, тоа што ве блокира во однос на потполното предавање на љубовта е што бргу се обесхрабрувате и разочарувате. Многу романтични и нежни во кревет.

Венера во Лав: Личност сте која многу го сакате своето семејство, и секако, партнерот. Оваа позиција на Венера гарантира верност. Слабост? Нарцизмот и суетноста. Инаку, исклучителни сте во кревет.

Венера во Девица: Со ваква поставеност на Венера станува збор за аналитичари во љубовта, помалку приврзани на материјалните работи во животот, но многу чувствителни. Обично сте лојални, и многу шармантни, но не сте внимателни кон интимните потреби на вашиот партнер. Себични во кревет.

Прочитајте и...  Три хороскопски знаци студени како мраз: Ќе ви го скршат срцето без размислување

Венера во Вага: Навистина знаете како да му го понудите на вашиот партнер она што го бара. Знаете како да го сакате на вистински начин и да научите и тој на таков начин да ве сака. Станува збор за верна личност, која не влегува напразно во дискусии. Сепак, „сиромашни“ во кревет.

Венера во Шкорпија: Ваквата поставеност на Венера дава романтична, магнетна, и најчесто фасцинантна личност. Еден поглед е доволен за да го привлече својот плен. Добро е ако повеќе се вложува во страст, отколку во романтика зашто може да стане патетична. Жестоки во кревет.

Венера во Стрелец: Ваквата поставеност на Венера бара партнери од странство, со други обичаи и традиции. Личностите со Венера во Стрелец имаа многу можности во животот да остварат фатални средби надвор од родената земја. Сепак, не сте многу верни, нели? Во кревет – сè, само не здодевни.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп: Започнува прекрасен период за вас и за вашиот партнер

Венера во Јарец: Станува збор за „ладни“ личности во манифестациите на љубовта. Со сигурност може да се каже дека не сте романтични, всушност, тешко ги искажувате чувствата и сте „шкрти“ на убави зборови, како да ќе ве осиромашат. Но, интересно е што ваквата позиција на Венера, дава жешки личности во кревет.

Венера во Водолија: Личност сте со либерален став кон љубовта, а таквиот став често доведува до неверство. Ваквата поставеност на Венера дава потреба од повеќе партнери, дури и истовремено. Не сакате љубов која задушува. Иновативни сте во кревет.

Венера во Риби: Типична позиција за романтична личност која знае да дава љубов во неизмерни количини. Внимавајте да не се „истрошите“ пребгу, а лесно може да станете и жртва. Во кревет – многу креативни.

Поврзани вести

Со нив е навистина тешко: Три хороскопски знаци кои е тешко да се засакаат!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар