Мал пожар во нуклеарката Пакс во Унгарија

Вработените во нуклеарната термоелектрана „Пакс” во Унгарија изгаснале мал пожар во четвртиот блок на термоелектраната, соопшти денеска унгарската Агенција за атомска енергија.

Пожарот што избувна во четвртокот кај нуклеарната централа не влијаеше на неговото работење, пренесува МТИ.

Безбедносниот нуклеарен систем, исто така, како што се наведува, не е оштетен. 

Прочитајте и...  Израелски полицајци убија невооружен Палестинец со посебни потреби

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Белград нападнат лидерот на Слободните граѓани, актерот Сергеј Трифуновиќ

Слободен печат

Директорот на БЈБ Тасевски побара полицијата да биде ослободена од партиската политика

Слободен печат

Во Пијанечко-малешевскиот регион и по една недела нема нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

Шпанската влада сака уште едно, последно продолжување на вонредната состојба

Слободен печат

Соопштение на ТВ24 по веста дека Зекири има коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јанушев кој со Зекири учествуваше на дебатна емисија се тестирал, ги чека резултатите

Слободен печат

Реакција на српскиот министер Вулин: Ако иконографите се неважни, што не се фотографирала Шекеринска и со кукаст крст

Слободен печат

Шекеринска: Реагираат тие кои дури девет години коалицираа со Дехари

Слободен печат

Немало потреба од полиција, 14 бриса се земени од семејството, 200-те присутни на погребот се идентификуваат

Мирослава Бурнс

Во Чаир и Бутел најмногу новозаразени од коронавирус

МИА Агенција

Шекеринска: Избори на 5 јули

МИА Агенција