Мал авион се урна во Бризбејн, четворица загинати

Урнат авион / Фото Youtube Screenshot

Најмалку четири лица загинаа кога мал авион се урна во близина на Редклиф, предградие на австралискиот град Бризбејн, соопшти денеска полицијата на провинцијата Квинсленд.

„Четири лица загинаа утринава кога се урна авион во близина на Редклиф. Полицијата и итните служби одговорија на повикот дека помал авион се урнал во водите кај Редклиф, веднаш по 9 часот”, се наведува во соопштението.

Засега не е познато колку луѓе имало во авионот.

извор МИА

Видео на денот