Максим Димитриевски за „Утрински брифинг“: Кумановци се задоволни од нашата работа, но секогаш може подобро

500 години од постоење на градот, 100 години од формирање на Комунистичка Партија, 90 години формирање на ракометен клуб, се само дел од настаните кои оваа година се одбележуваат во Куманово.

Околу политичките прашања првиот човек на градот Максим Димитриевски за Утрински брифинг изјави дека и покрај водството на СДСМ во Куманово, општината не застанува со работа, напротив тоа е дополнителен мотив да се завршат ветувањата дадени кон граѓаните на овој град.

– Според анкетите кумановчани се задоволни од нашата работа, но секогаш се стремиме кон подобро. Имаме благо водство но граѓаните за тоа одлучуваат – рече Максим Димитриевски, градоначалникот на Куманово.

Прочитајте и...  Поглаварот на ИВЗ прогласи победа над пандемијата со ковид-19

Прочитај повеќе

Кој е посилен од државата?

Чулев: СВР Струмица ги истражува донациите и дали лицата кои ги делеле ги почитувале мерките за Ковид-19

Слободен печат

Кумановци горди на двајцата доктори сограѓани беа дел од тимовите за трансплантација на срце и бубрези

Слободен печат

Протести во Минск против кандидатурата на Лукашенко за шести мандат

Слободен печат

Во Грција основните училишта и градинките се отвораат од 1 јуни

Слободен печат

Манчевски: Ако нема избори на 21 јуни, тогаш мора да се продолжи вонредната состојба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се слави во Чаир: Оро за време на полициски час? (ВИДЕО)

Слободен печат

Скоро пет и пол милиони лица заразени со Ковид-19

Слободен печат

Земјотрес го погоди Иран, најмалку 6 лица повредени

Слободен печат

Јовески: Поради новонастаната состојба одредени дејствија се одлагаат или не се преземаат

Слободен печат

Најмалку 107 лица заразени со коронавирус на миса во Франкфурт

Слободен печат

Драма во Сараево: Мечка се бори за својот живот, едно младенче е фатено, другото се уште се бара (ВИДЕО)

Слободен печат