Макрон во ноември во Скопје и Тирана? – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

Макрон во ноември во Скопје и Тирана?

Француската амбасада во земјава засега не ја потврдува информацијата дали Макрон наредниот месец ќе ја посети Македонија.

Пред Самитот на Европската Унија, премиерот Зоран Заев, иако неколку месеци барал средба со Макрон, сепак не се виделе, ниту пак, телефонски се слушнале. По најавата на Макрон дека ќе ја посети земјава, Заев изјави дека францускиот претседател е добредојден.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Еден коментар

  1. Историјата кажува, дека Французите и Англичаните, никогаш не биле за слободен Балкан. Што ли не имаат направено во Првата и Втората светска војна, на просторите на Балканот, се со цел, да не оди Балканот напред, туку да остане зачаурен и уназаден, во однос на државите во Европа. Тие се причината, (Англија и Франција), што во Втората светска војна Македонија остана без Солун и областа до планината Олимп. И сега ќе идел Макрон на гости. Додека не се извини за сите неправди што се направени од страна на Франција и од негова страна на Македонија, (сега), не мора да да доаѓа и да се лигави тука со нашите подлизурковци.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close