Макрон во ноември во Скопје и Тирана?

Пред Самитот на Европската Унија, премиерот Зоран Заев, иако неколку месеци барал средба со Макрон, сепак не се виделе, ниту пак, телефонски се слушнале. По најавата на Макрон дека ќе ја посети земјава, Заев изјави дека францускиот претседател е добредојден.

Прочитајте и...  БиХ: Протести во Сараево поради незадоволство од состојбата во државата

Прочитај повеќе

Џафери: Новите 14 дена се доволни за партиите да го договорат датумот за изборите

Слободен печат

БиХ: Протести во Сараево поради незадоволство од состојбата во државата

Слободен печат

Во протестите во Калифорнија загина полицаец, друг е повреден

Слободен печат

Потврдени 35 случаи со Ковид-19 во последните 24 часа

Слободен печат

Пендаровски: Нова вонредна состојба од 14 дена (ВИДЕО)

Слободен печат

ВО ЖИВО: Изјава на претседателот Стево Пендаровски

Слободен печат

1 comment

НЕВЕН ГНЕВЕН 21/10/2019 - 15:45 at 15:45

Историјата кажува, дека Французите и Англичаните, никогаш не биле за слободен Балкан. Што ли не имаат направено во Првата и Втората светска војна, на просторите на Балканот, се со цел, да не оди Балканот напред, туку да остане зачаурен и уназаден, во однос на државите во Европа. Тие се причината, (Англија и Франција), што во Втората светска војна Македонија остана без Солун и областа до планината Олимп. И сега ќе идел Макрон на гости. Додека не се извини за сите неправди што се направени од страна на Франција и од негова страна на Македонија, (сега), не мора да да доаѓа и да се лигави тука со нашите подлизурковци.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Општина Гази Баба ги ослободи родителите од надомест за трошоци во градинка

Слободен печат

Објавени правилата од протоколот за запишување на првачињата (ФОТО)

Слободен печат

Почнува исплатата на парична помош за социјална и детска заштита

Слободен печат

Прва жртва на протестите во САД поради смртта на Џорџ Флојд

Слободен печат

Чулев: Управен суд ја поништи одлуката на Влада за 88 распоредувања во МВР

Слободен печат

Почна седницата на Советот за безбедност – Се одлучува за евентуално продолжување на вонредната состојба

Слободен печат