Макрон се огласи од самоизолација: Кажа како се чувствува

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска на Твитер напиша дека се чувствува добро и дека постојано на транспарентен начин ќе ја информира јавноста за своето здравје.

„Нема причина работите да тргнат да се развиваат на лош начин”, напиша Макрон.

Тој додаде дека ќе продолжи редовно да ги извршува своите должности, иако со побавно темпо, пренесуваат британските медиуми.

Оди во самоизолација: Емануел Макрон позитивен на ковид-19

Кабинетот на францускиот претседател вчера соопшти дека Макрон е позитивен на коронавирусот.

Макрон ќе биде во самоизолација седум дена, а во моментов работи од претседателската резиденција во близина на Версај, во близина на Париз. 

Извор.МИА

Прочитајте и...  Без вода утре неколку улици во Центар

Поврзани вести

Брнабиќ: Фотографиите од убиствата не беа многу страшни, има и пострашни

Слободен печат

Растурена свадба во хотел во Тетово

Слободен печат

Австрија ја суспендираше вакцината Астра зенека

Слободен печат

Коневски очекува отчет од Мицковски пред делегатите

Слободен печат

Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Весна Тодоровска

Шахпаска: Преку Законот за родова еднаквост ја зајакнуваме улогата на жените во секоја сфера на општественото живеење

Слободен печат

Остави Коментар