Македонското знаме се вее во најсилниот строј

Во утрешниот број на Слободен печат читајте:

– Свечена церемонија во седиштето на НАТО – Македонското знаме се вее во најсилниот строј

–  Евроамбасадорот Самуел Жбогар со порака: Вие сте во возот за ЕУ, нема враќање назад

– Дали и приватните болници ќе се вклучат во бесплатното тестирање за коронавирусот

– Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во ексклузивна колумна порачува: Северна Македонија, добре дојде во семејството на НАТО

– Во овој број читајте ги и колумните на Иво Антов и Данела Арсовска

– Во делот на економијата ви нудиме анализа за влијанието на коронавирусот врз стопанството – Економијата се бори за здив

Од вестите во светот

– Трамп се премисли околу затворањето на Њујорк

Прочитајте и...  Гренел ќе се повлече од функцијата амбасадор на САД во Берлин во наредните недели

Прочитај повеќе

Кој е посилен од државата?

Чулев: СВР Струмица ги истражува донациите и дали лицата кои ги делеле ги почитувале мерките за Ковид-19

Слободен печат

Кумановци горди на двајцата доктори сограѓани беа дел од тимовите за трансплантација на срце и бубрези

Слободен печат

Протести во Минск против кандидатурата на Лукашенко за шести мандат

Слободен печат

Во Грција основните училишта и градинките се отвораат од 1 јуни

Слободен печат

Манчевски: Ако нема избори на 21 јуни, тогаш мора да се продолжи вонредната состојба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се слави во Чаир: Оро за време на полициски час? (ВИДЕО)

Слободен печат

Скоро пет и пол милиони лица заразени со Ковид-19

Слободен печат

Земјотрес го погоди Иран, најмалку 6 лица повредени

Слободен печат

Јовески: Поради новонастаната состојба одредени дејствија се одлагаат или не се преземаат

Слободен печат

Најмалку 107 лица заразени со коронавирус на миса во Франкфурт

Слободен печат

Драма во Сараево: Мечка се бори за својот живот, едно младенче е фатено, другото се уште се бара (ВИДЕО)

Слободен печат