Mакедонско вино, подарок од Заев за Столтенберг – Слободен печат
ВестиМакедонија

Mакедонско вино, подарок од Заев за Столтенберг

Заев објави твит во кој истакна дека Столтенберг еден од наголемите поддржувачи и пријатели на Северна Македонија.

Премиерот на Северна Македонија, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот ден од лидерскиот собир му подари македонско вино на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Тој објави Твит во кој истакна дека Столтенберг еден од наголемите поддржувачи и пријатели на Северна Македонија.

-ГенСек Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. “You will join NATO” рече во една прилика и покажа на дело дека Алијансата остварува, а со тоа и ние го остваруваме генерацискиот сон. На здравје Јенс, уживај во вкусот на ова одлично македонско вино- напиша Заев во твитот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Еден коментар

  1. Име на улица менивте и ја прекрстивте со неговото. Сега кажи му, дека и вино ќе направиме со негово име. Подлизурковци како вас, никаде во светот не ги ценат.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close