Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски ќе настапи во Истанбул по бодови за олимписка норма

Како што известуваат од неговиот тим, в недела (5 февруари) во Истанбул, Турција, ќе се бори најдобриот македонски таеквондист, Дејан Георгиевски. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Нашиот натпреварувач ќе учествува на еден од најсилните светски турнири во олимписко таеквондо, Президент куп 2023. Ова е важен турнир за обезбедување олимписка норма во една пеколна … Продолжи со читање Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски ќе настапи во Истанбул по бодови за олимписка норма