Македонскиот репрезентативец Серафимов позитивен на ковид-19!

Денеска преку социјалните мрежи ракометарот на тимот од Автокоманда и воедно играч на најдобрата македонска репрезентација се огласи десниот бек Мартин Серафимов кој информираше дека е позитивен на ковид-19, но се чувствува добри и нема никакви симптоми.

Во текот на вчерашниот ден РК Металург соопшти јавноста дека во клубот има два позитивни случаи на коронавирус.

– Почитувани пријатели, Сакам да ве известам дека сум Ковид позитивен при последното тестирање во РК Металург.

Моментално се чувствувам добро и немам никакви симптоми. Ќе се придржувам кон протоколите за лекување и се надевам на брзо враќање на ракометот.

Им посакувам на моите соиграчи успешен настап во Тулуз. Благодарност до клубот и соиграчите за поддршката која ја добивам. Поздрав – напиша Серафимов на неговиот Фејсбук профил.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Фантастичното лево крило на Металург во Топ 5 голови на Лига Европа!

„Сино-белите“ предводени од тренерот Зоран Кастратовиќ во вторник (20. октомври) во Франција со почеток од 20.45 часот ќе играат без Серафимов во првото коло од новоформираната Лига Европа против Тулуз во рамките од „А“ групата.

Поврзани вести

ВИДЕО: „Граѓаните“ со пресврт, Суарез уште еднаш немоќен пред Баерн!

Слободен печат

ВИДЕО: Фантастичното лево крило на Металург во Топ 5 голови на Лига Европа!

Слободен печат

Модриќ: Не го потценивме Шахтјор, одигравме добро, но не беше доволно!

Слободен печат

ВИДЕО: „Рударите“ го шокираа Реал, Шахтјор славеше без девет првотимци!

Слободен печат

Трка со времето: Дали Роналдо ќе игра против Меси?

Слободен печат

Нови случаи на коронавирус во ракометниот клуб Пролет

Слободен печат

Остави Коментар