МАКЕДОНСКИ УСПЕХ ВО СЕУЛ: Студенти освоија златен медал за велосипед што чисти воздух – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

МАКЕДОНСКИ УСПЕХ ВО СЕУЛ: Студенти освоија златен медал за велосипед што чисти воздух

Честитки за македонските студенти

Македонски студенти освоија златен медал на меѓународната изложба во Сеул, во Јужна Кореја, со пронајдокот на велосипед со тркало кое го чисти воздухот.

„Пронајдокот „Филтер за воздух вграден во велосипедско тркало“ кој е остварен од страна на нашите студенти: Ина Крстевска, Филип Попоски, Марко Насески, Мартин Спасовски, Игор Џамбаски и Александар Јанковиќ освои златен медал на меѓународната изложба „KIWIE 2019“ одржана во Сеул, Јужна Кореја“, објавија на Фејсбук од Машинскиот факултет во Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close