33.8 C
Скопје

Македонски судии на „македонската“ пресметка во Лигата на шампионите

Најдобрите македонски ракометни судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ја добија честа да ја делат правдата на „македонската“ пресетка во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Начевски и Николов се избрани да ја делат правдата на натпреварот меѓу Нант и Веспрем кој ќе се игра на 13. мај во Франција.
За екипата на Нант настапува селекторот и капитен на македонската репрезентација, Кирил Лазаров, додека член на Веспрем е Дејан Манасков.

Реваншот ќе се игра недела подоцна, а во останатите четвртфиналиња ќе играат Кил – ПСЖ, Мешков Брест – Барселона и Алборг – Фленсбург.

Поврзани вести

Суарез нема намера да се враќа во Премиер лигата, причината е Ливерпул

Слободен печат

Пулјизовиќ ново засилување за РК Бутел

Слободен печат

Неверојатна животна приказна на данска фудбалерка: Татко и бил убиен од талибанци, зборува девет јазици и кога не дава голови е хирург

Слободен печат

ВИДЕО | Стојмановски: Со парите од пласманот на ЕП, ФФМ да им помогне на клубовите

Слободен печат

Детроит е победник на НБА лотаријата, ќе бира прв на драфтот

Слободен печат

На ОИ во Токио ќе има публика, но алкохолот ќе биде забранет

Слободен печат

Остави Коментар