15 C
Скопје

Македонската влада и Европската комисија живеат во надеж – Дали со Каракачанов и неговата реторика ќе замине од сцената?

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:

 

– Кој кого саботирал, кој кого активирал во акцијата „Пасоши“ на МВР? – Спасовски: Еден од уапсените контактирал со Мицкоски

 

– Македонската влада и Европската комисија живеат во надеж – Дали со Каракачанов и неговата реторика ќе замине од сцената?

 

– Амнести интернешнал за Македонија – Долга листа дискриминации, неправди, говор на омраза, неказнивост…

 

– Министерката за труд и социјална политика Шахпаска смирува – Во градинките има заболени, но состојбата е стабилна

 

– Делумно решение за граѓаните што лани дадоа пари за одмор – Кој не е вакциниран или нема ПЦР, не може да си го искористи ваучерот за Грција

 

– Ќе се признава регресот како трошок при оданочувањето – Ќе има ли поголем К-15 годинава?

 

– Постизборни комбинации – И Борисов би поддржал влада на чело со Слави Трифонов

 

– Рекорден број болни на Светскиот ден на здравјето

 

– Во овој број и редовниот прилог „Плато“ со колумни и коментари на еминентни домашни автори

Поврзани вести

Демократите победија на изборите во Херцег Нови, партијата на Ѓукановиќ доби само 6 места

Слободен печат

ВИДЕО | Необично грабнување во Татарстан: Украле авион, се урнаа неколку минути по полетувањето и загинаа

Слободен печат

ВИДЕО: Шпанците излегоа на улиците за да го прослават укинувањето на карантинот – шест месеци беа заклучени

Слободен печат

Медиумски фонд, со пари од медицинскиот канабис!

Љубиша Николовски

ВИДЕО: Непоканет гостин му ја украде славата на министерот додека даваше изјава

Слободен печат

Индија мака мачи со пандемијата, регрутира поранешен воен медицински персонал

Слободен печат

Остави Коментар