Македонката Викторија ги има „сите карти“ да биде нова Адријана Лима - Слободен печат

Македонката Викторија ги има „сите карти“ да биде нова Адријана Лима

Викторија Давиткова има само 12 години и сонува да биде модел. И не се тоа само детски соништа, бидејќи, навистина, Викторија ги има сите предиспозиции, вклучувајќи ја и висината, за да биде успешен модел. Со своето ангелско лице, полни усни, прекрасни, светли очи, ова преубаво девојченце ќе ве освои „од прва“.

Својата прва фотосесија ја направи кај модниот фотограф Аверел, кој е познат и по препознавање на таленти и промовирање на македонски убавици во светот.

Со поглед на тоа што Викторија, со поддршка од нејзината мајка, веќе преговара со модните агенции, очекувајте наскоро да ја гледаме на модните писти и во рекламните кампањи.

Прочитајте и...  По 35 години решена мистеријата на плочата на Бајага, програмерите го дешифрираа записот (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Озборн ја смени фризурата по која беше впечатлива! (ФОТО)

Слободен печат

Мишел Обама сподели фотографија од нејзината матура! (ФОТО)

Слободен печат

Кои се најопасните сексуални пози?

Слободен печат

Рита Ора со провокативна фотографија ги покажа новите тетоважи (ФОТО)

Слободен печат

Ирина Шајк ги распамети мажите околу неа со своето играње! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

шест + пет =

Прочитај повеќе

Еден од омилените тајни агенти си пронајде нова професија (ФОТО)

Слободен печат

Џастин Тимберлејк проговори за траумите кои ги доживеа на почетокот од кариерата (ВИДЕО)

Слободен печат

Оливија Кулпо изгледа беспрекорно во трендот што ќе доминира летово! (ФОТО)

Слободен печат

Тито, Хитлер, Фројд и Сталин: Во иста година живееле во ист град!

Слободен печат

По 35 години решена мистеријата на плочата на Бајага, програмерите го дешифрираа записот (ВИДЕО)

Слободен печат

Хари и Меган својот син го одгледуваат како веган: Кралицата загрижена за здравјето на малиот Арчи

Слободен печат