Македонката Симона Аврамова го нашминка Лионел Меси на култната фотографија со Кристијано Роналдо

Фотографијата на која Лионел Меси и Кристијано Роналдо играат шах на куфер од брендот „Луи Витон“ е една од најпопуларните објави во историјата на социјалната мрежа Инстаграм, со нешто повеќе од 37 милиони допаѓања. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Но, малкумина знаат дека Македонката Симона Аврамова беше задолжена за шминката на аргентинската фудбалска … Продолжи со читање Македонката Симона Аврамова го нашминка Лионел Меси на култната фотографија со Кристијано Роналдо