Македонката Јана Атанасовска триумфира на трка во слалом во Чешка

Македонската скијачка Јана Атанасовска е победничка во слаломската трка која одржа чешкиот Рички во рамките на Ски Интер Критериум 2020.

Младата и талентирана скијачка во првата трка имаше време од 36.12 секунди, додека во втората трка ја растури конкуренцијата, беше побрза за речиси две секунди и на крајот славеше со време од 1:14.36 минути.

На трката учествуваа 40 скијачки од неколку држави од Европа. Македонската скијачка се натпреваруваше и во велеслалом каде исто така оствари забележителен пласман, освојувајќи го шестото место.

Во машка конкуренција во категоријата до 14 години во салоломот Данило Илиев заврши на 11. позиција, а Никола Деспотовски излета од патеката. Во велеслаломот Илиев заврши на 24 позиција.

Прочитајте и...  Челзи нуди 30 милиони евра плус Кепа за голманот на Атлетико

Прочитај повеќе

Реал во офанзива, веќе достави понуда за Салах

Слободен печат

Скандал во мак-баскетот: Родители и играчи тргнале да се пресметаат со судиите

Слободен печат

Пеп Гвардиола „нацрта“ како одржа час по фудбал на „Сантијаго Бернабеу“

Слободен печат

Сари разочаран: Фудбалерите не ги разбираат основите на играта, се прават спротивно

Слободен печат

Боксерите на подготовки во Србија

Слободен печат

Дончиќ нов рекордер на Далас (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лион со предност оди во Торино, Сити за пет минути го замолкна „Бернабеу“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Шарапова имаше кариера со која може да се гордее! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нашите боксери тренираат во Србија пред олимпискиот турнир во Лондон!

Слободен печат

Првиот човек на косовскиот фудбал осуден на девет месеци затвор!

Слободен печат

Интер е незадоволен, Алексис Санчез се враќа во Јунајтед!?

Слободен печат

ЛЕ: Противниците на Интер со маски допатуваа во Милано! (ФОТО)

Слободен печат