Жена пронајдена почината во својот стан

Вчера во 15,20 часот во СВР-Битола било пријавено дека на улицата “Кланица“ во сопствениот стан била пронајдена почината М.С.(80).

187

Вчера во 15,20 часот во СВР-Битола било пријавено дека на улицата “Кланица“ во сопствениот стан била пронајдена почината М.С.(80). По наредба на Јавен обвинител телото на починатата е дадено за обдукција.