Заев ќе се сретне со потпретседателот на САД, Мајк Пенс во Вашингтон

91

Премиерот Зоран Заев деновиве ќе отпатува на средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс во Вашингтон, неофицијално дознава Канал 5.

Не е познат форматот, ниту точниот датум на посетата, која се случува во екот на засилената меѓународна поддршка  на високи американски претставници во земјава.

Целиот текст можете да го прочитате ТУКА.