Заев и Беса се договорија за уставните измени

133

Постигнат е договор помеѓу Беса и премиерот Зоран Заев, потврдија за Плусинфо од партијата на Билал Касами. Засега нема детали што е компромисното решение, но ова ќе значи дека набрзо претседателот на Собранието Талат Џафери ќе ја продолжи седницата за уставните измени.