Владата одржува вонредна седница поради несреќата

279

Вонредна седница одржува вечерва Владата по повод тешката сообраќајна несреќа која се случи на патниот правец Скопје – Тетово.

Претседателот на Владата, Зоран Заев во текот на утрешниот ден ќе ги посети повредените кои се наоѓаат во болницата, се наведува во соопштението на владината прес-служба.