Верижен судар на возила во Ѓорче Петров

99
Фото: Плусинфо

Верижен судар меѓу четири возила се случи вечерва околу 21 часот на главната улица во скопската населба „Ѓорче Петров“.

На местото на сообраќајката пристигнато е возило на Брза помош, но засега не се знае дали има повредени лица.