Тешко повреден пешак во страшна сообраќајка кај Соборниот храм

281
Фото: Фејсбук Сашка Цветковска

Страшна сообраќајна несреќа се случи вечерва во близина на Соборниот храм во Скопје, каде директно се судрија три автомобили.

Неофицијално дознаваме дека е тешко повреден странски државјанин.

Наскоро се очекуваат повеќе информации од Министерството за внатрешни работи.