Откажана посетата на Заев, Анѓушев и Николовски на тиквешкиот регион

Заев, Анѓушев и Николовски утре требаше да присуствуваат на свеченото закројување на лозовите насади на лозјата на ВВ „Тиквеш" во Лепово.

315

Посетата на премиерот Зоран Заев, вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за земјоделство Љупчо Николовски на тиквешкиот регион е одложена поради трагичната сообраќајна несреќа денеска на автопатот Скопје-Тетово во која загинаа 13 лица.

Заев, Анѓушев и Николовски утре требаше да присуствуваат на свеченото закројување на лозовите насади на лозјата на ВВ „Тиквеш” во Лепово.

За вечерва, како што најавија од кабинетот на премиерот е закажана вонредна владина седница поради трагичната несреќа, а премиерот Заев утре е планирано да ги посети повредените.