Нова ТВ: Во несреќата загинал син на пратеник

Во болницата „8. Септември“ починати се пет лица и тоа од кои две се донесени мртви, а три по неуспешна реанимација.

1216

Во автобуската несреќа што се случи попладнево на патот Скопје-Тетово, загина и Јовица Трпевски кој е син на пратеникот Благојче Трпевски од редовите на СДСМ, пишува Нова ТВ.

Во Институтот за судска медицина се идентификуваат лицата што починаа во тешката сообраќајка кај Карпалак.

Во болницата „8. Септември“ починати се пет лица и тоа од кои две се донесени мртви, а три по неуспешна реанимација.