Мицкоски го повика Заев на ТВ дуел

263

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ дуел на кој би разговарале за Договорот со Грција, но и за аферите, скандалите и корупцијата.

– Ајде отворено да разговараме за Договорот и други теми, пред 30 септември, повика Мицкоски.