Курц се поклони пред знамето на Летонија!? (ФОТО)

920
Фото: Борче Поповски

Канцеларот на Австрија, Себастијан Курц утрово пристигна во Скопје каде пред Владата беше пречекан од премиерот Зоран Заев.

Пред Владата се случи кикс на македонскиот протокол каде наместо знамето на Австрија беше поставено она на Летонија.

Курц дојде во Македонија да даде поддршка за референдумот, со надеж дека нашата држава ќе биде 30-та членка на НАТО.