Kако утринава изгледаше местото на страшната сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Утринава можеше многу убаво да се види трагедијата, пробиените огради на автопатот, и автобусот.

741
Фото: Принтскрин

Ова е местото на страшната сообраќајна незгода која вчера се случи на автопатот Скопје – Тетово, кога од превртениот автобус на „Дурмо Турс“, загинаа 14 лица, а беа повредени повеќе од 30, пренесува ТВ21.

Утринава можеше многу убаво да се види трагедијата, пробиените огради на автопатот, и автобусот. Околу полицијата вршеше увид на местото на настанот.