Ѓорчев: Врати се Коце

Меѓу оние кои ја искористи шансата да го искритикува градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, е и пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев.

420

Додека Град Скопје од една страна уверува дека се прска против комарци, од друга на социјалните мрежи „врие“ од критики дека граѓаните не можат да се справат со комарците.

Меѓу оние кои ја искористи шансата да го искритикува градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, е и пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев.

„Пред една година Скопје ги дочека Реал Мадрид и Манчестер. Денес Шилегов не може да испрска против комарци. Врати се Коце. Толку“, напиша Ѓорчев на Твитер.