Фатен крадец кој кршел и крадел на паркингот во Клинички центар

618
Принтскрин/Фактор.мк

На паркингот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ бил забележан престапник кој кршел прозорци на автомобили и крадел предмети оставени внатре.

По кратко време тој бил фатен од страна на обезбедувањето на Клиничкиот центар, по претходно соочување со Алфите, наведува Фактор.