Бугари се тепале во Скопје

Вчера околу 11.20 часот А.Д.(35) од Софија, Бугарија пријавил дека истиот ден околу 10.50 часот на булеварот „8 Септември“ фил физички нападнат.

484

Во полициската станица Карпош, вчера околу 11.20 часот А.Д.(35) од Софија, Бугарија пријавил дека истиот ден околу 10.50 часот на булеварот „8 Септември“ фил физички нападнат. Пред влез на хотел бил физички нападнат од Д.Р.(58), П.Р.(56) и Р.Ј.(32), сите од Софија, информираат од МВР. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.