Атер за референдумот Ахмети прозборе македонски (ВИДЕО)

Лидерот на партијата ДУИ, Али Ахмети, одржа говор на македонски јазик пред граѓаните во Пласница.

186

Лидерот на партијата ДУИ, Али Ахмети, одржа говор на македонски јазик пред граѓаните во Пласница, пренесува ТВ21.

Pas problemeve me përkthyesit, Ali Ahmeti “detyrohet” të drejtohet në gjuhën maqedonase

Pas problemeve me përkthyesit, Ali Ahmeti “detyrohet” të drejtohet në gjuhën maqedonaseАли Ахмети држи говор на македонски јазик

Posted by TV21 on Четвртак, 13. септембар 2018.

„На 30 септември да излеземе и да гласаме ако сакаме подобра иднина. И не само ние што сме овде, туку од врата на врата, пошто се гласа за нашата иднина, на изборите, за овој историски момент.“, вели во говорот Али Ахмети, лидер на партијата ДУИ.

За безбедност на Македонија, за подобра иднина и подобар меѓуетнички однос со соседите, треба да излеземе сите и да гласаме „За“на референдумот, порача Ахмети.