Македонија повторно на пенали ја совлада Романија - Слободен печат

Македонија повторно на пенали ја совлада Романија

Македонската репрезентација до 16 години (генерација 2004.) одигра нерешено 2:2 против Романија до 16 години на возвратниот пријателски натпревар.

Нашата репрезентација предводена од селекторот Драган Канатларовски испушти победа во последната минута од дуелот, откако грешката на голманот Васко Василев ја казни Неаску во 90. минута.

Четирите погодоци беа постигнати во второто полувреме. Бесар Гучуфи беше двоен стрелец за македонската репрезентација со головите за водство од 1:0 во 71. минута и за 2:1 во 82. минута.

Во договор меѓу двете селекции, победникот го одлучуваа пенали, а нашата селекција славеше со 7:6.

Македонија до 16 години: Васко Василев, Мирче Стоилов, Бљенд Зекири, Енис Буќи, Матеј Ангелов, Матеј Ѓорѓиев, Михаил Талевски, Бесар Гуџуфи, Никола Павлески, Давид Љушев, Матео Софијаноски;

Замени: Стефан Тасев, Марко Ристов, Дашмир Елези, Георг Стојановски, Игор Јаневски, Огнен Здравковски, Борјан Попоски, Мите Митев, Хамза Меметриза; Селектор: Драган Канатларовски;

Првиот натпревар заврши без голови 0:0, но и на тој меч нашите надежи триумфираа на пенали.

Судијата полуде откако тенисер побара собирачка на топчиња да му излупи банана (ВИДЕО)

Федерер и Серена без мака на стартот на Австралија Опен

Канзас и Сан Франциско ќе играат во 54. издание на Супер Боул

Професорот е искрен: Арсенал ја загуби душата

Победничко деби на Кике Сетиен на клупата на Барса (ВИДЕО)

Роналдо и донесе триумф на „старата дама“ над Парма (ВИДЕО)

twenty − 4 =

Животниот пат на Конор Мекгрегор: Од водоинсталатер до мултимилионер и планетарна ѕвезда

Федерер си игра криенка со својот тим во Мелбурн (ВИДЕО)

Петти гол за Пандев сезонава, недоволен за триумф над Рома (ВИДЕО)

Скандинавското дерби и припадна на Норвешка

Ливерпул маршира кон титулата, падна и Јунајтед

Ова е фер плеј: Намерно промаши празен гол откако виде повреден противник (ВИДЕО)