-2 C
Скопје

Македонија нуди патоказ, добива ќор-сокак

Во најновиот број на весникот „Слободен печат“ читајте:

– Македонија нуди патоказ, добива ќор-сокак – Бугарија не дава знаци дека ќе го тргне ветото

– Коронавирусот се шири низ затворите како пожар – Затвореници се „дисперзираат“, нема каде да се изолираат!

– До крајот на декември работниците треба да добијат регрес за годишен одмор

– Искуства – Во време на корона, барате мајстор за ситен дефект – нема полоша работа!

– Трибина – Колумни од Сашо Орданоски и Џабир Дерала

Кои се мотивите за убиството на иранскиот нуклеарен физичар Мохсен Фахризадех

– Бајден скршил коска играјќи си со кучето

– Аргентина – Зошто е под истрага лекарот на Диего Марадона?

Прочитајте и...  На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 320 пациенти, слободни кревети има

Поврзани вести

ВИДЕО: И покрај строгите епидемиолошки мерки со црковни ѕвона и пред илјадници луѓе, Вучиќ го откри споменикот на Стефан Немања во Белград

Слободен печат

Трајанов: Попишувачите да бидат вакцинирани

Слободен печат

Заев најави изборен српски јазик во училиштата, Ковачев посакува бугарски со иронична честитка

Слободен печат

Недолични фотографии повторно кружат на интернет: „Јавна соба“ стана јавен срам

Како успеа Израел да обезбеди повеќе вакцини отколку што е потребно?

И.И.

Со години боледуваше од Кронова болест, почина пејачот Игор Пармаковски

Слободен печат

Остави Коментар