Македонија ќе игра во Тампере, одбојкарите ги дознаа ривалите на ЕП 2021

Денеска со жрепка во Хелсинки македонската машка сениорска одбојкарска репрезентација ги дозна противниците на Европското првенство кое ќе се одржи во четири земји (Финска, Чешка, Естонија, Полска) од 1 до 19 септември 2021 година. Нашите репрезентативци ќе играат во финскиот Тампере во групата „Ц“ заедно со домаќинот Финска, потоа Русија, Холандија, Турција и Шпанија. Ова … Продолжи со читање Македонија ќе игра во Тампере, одбојкарите ги дознаа ривалите на ЕП 2021