Македонија ќе игра и против обложувалниците! (ФОТО) - Слободен печат

Македонија ќе игра и против обложувалниците! (ФОТО)

В четврток од 20.45 часот македонската фудбалска А репрезентација ќе го игра седмиот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година против селецкијата на Словенија.

Избраниците на селекторот Игор Ангеловски немаат друга алтернатива, освен триумф доколку сакаат да ја продолжат борбата за една од првите две позиции во групата „Г“ кои водат директно на континенталниот собир.

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ги повикува сите љубители на фудбалот и спортот воопшто да ги бодрат нашите „рисови“ да освојат три големи бода. Во првиот меѓусебен дуел во Љубљана ремизиравме со 1:1.

принтскрин/flashscores

Во продолжение да погледнеме како светските обложувалници го предвидуваат овој меч што ќе се игра на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје.

Нешто помал коефициент имаат Словенците, па така и самите обложувалници се свесни дека на теренот ќе има голема борба и ќе биде неизвесно резултатски до самиот крај на средбата.

На пример, според „бет365“, квотата за победа на Македонија е моментно 3.40, а за Словенија е 2.35. Потоа, за „бетфер“ победа за Македонија коефициентот е 3.50, а за Словенија 2.15, итн.

Прочитај повеќе

Барнли го понижи Јунајтед, Тотенхем и Мурињо конечно победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус без мака ја реши Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

„Пандевци“ се засилија со Цикарски

Слободен печат

МОРБИДНИ ПОРАКИ ЗА МИХАЈЛОВИЌ: Заслужуваш да имаш канцер

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНИ БРОЈКИ: Во 2019 година потрошени неверојатни 7.3 милијарди долари за трансфери

Слободен печат

Зашто најдобриот фудбалер на светот да оди на позајмица?

Слободен печат

Остави Коментар

six − 1 =

Прочитај повеќе

Европското ватерполо ќе добие нов владетел, Србија елиминирана

Слободен печат

Норвешка ја избра Хрватска, Словенија во полуфиналето против Шпанија

Слободен печат

Лампард е разочаран од голманот кој е платен 80 милиони евра

Слободен печат

Платини му се врати на фудбалот

Слободен печат

Карачиќ ја торпедира „Фуријата“, но Хрватска остана на второто место

Слободен печат

Федерер: Ми одговараат експресни победи

Слободен печат