9 C
Скопје

Македонија испратила документи до Софија, се чека одговор

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:

– На повидок интерпелација за Османи и за Груби – Расколот во ДУИ може да ја „проголта“ и владата на Заев!?

– Македонија испратила документи до Софија, се чека одговор – Договор со Бугарија е можен и не е далеку!

– Матичните лекари не знаат како и кому да препишуваат „фавира“

– Хроничните болни бараат да бидат ослободени од работа и да имаат редовни контроли

– Заглавените Македонци во странство тешко доаѓаат до пасоши

– Буџет – За покривање на пензиската дупка ќе се потрошат 515 милиони евра

– Македонците не се откажуваат од патување за најлудата ноќ

– Избори во САД – Трамп конечно прифати транзиција на власта

Прочитајте и...  Полицискиот час и постоечките мерки во Грција се продолжени до први февруари

– Пандемија – На сиромашните им се заканува стампедо во редот за вакцинирање

– Трибина – Колумни на Сашо Орданоски и Бранислав Ѓорѓевски

– Во овој број и редовниот прилог на осум страници „Здравје“ – Како да го зајакнете имуниот систем во време на коронавирус?

Поврзани вести

На денешен ден – 23 јануари

Слободен печат

Во прогонство помина осум години, денеска се празнува големиот епископ Ниски

Слободен печат

Израел собори дрон од Либан

Слободен печат

Најпосакуваната професија на пазарот: Колку заработуваат ИТ експертите?

Слободен печат

ЛГ планира да го напушти производството на паметни телефони

Слободен печат

Симболична забрана на нуклеарни арсенали, без велесилите со атомски бомби

Митко Билјаноски

Остави Коментар