Македонија ЃП поразена во Ерменија (ВИДЕО) – Слободен печат
СпортФудбал

Македонија ЃП поразена во Ерменија (ВИДЕО)

„Лавовите“ загубија со 3:1 во првиот натпревар од квалификациите за пласман во ЛЕ од екипата на Алашкерт.

Екипата на Македонија ЃП е поразена со 3:1 на гостувањето кај Алаштерт во Ерменија, во првиот натпревар од квалификациите за Лигата на Европа.
Ерменскиот тим го постигна единствениот гол во првото полувреме преку Танков во 16. минута.

Добрата игра на „лавовите“  по примениот гол, вроди со плод во 52. минута, кога преку Јашаровски израмнија на 1:1. Сепак, ерманскиот тим брзо ја врати предноста, со голот на Секулиќ во 66. минута, за конечните 3:1 да бидат дело на Бразилецот во редовите на Македонија ЃП, Лима Да Силва Нето кој ја погоди сопствената мрежа.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close