12 C
Скопје

Македонија ЃП остана без Абдул Басит, напаѓачот потпиша за тунискиот шампион

Екипата на Македонија ЃП во вториот дел од сезоната ќе настапува значително ослабена, ќе биде без услугите на својот најдобар напаѓач, Калид Абдул Басит.

Абдул Басит кариерата ќе ја продолжи во редовите на тунискиот шампион, Есперанс Тунис.

24-годишниот напаѓач од Гана одигра одлично во есенскиот дел од сезоната кога на 15 натпревари постигна девет гола.

Прочитајте и...  ФОТО: Српска спортистка и шампионка која нема раце наслика портрет на Ѓоковиќ

Поврзани вести

„Ел Команданте“ уште две години на клупата на ПСЖ

Слободен печат

Барсагејт: Бартомеу пуштен од притвор

Слободен печат

Вајда ќе биде покрај Ѓоковиќ на Роан Гарос

Слободен печат

Мерцедес го претстави шампионскиот болид за новата сезона

Слободен печат

ЕХФ Лига на Европа: Металург за чест, Е. Пелистер за подобар пласман пред нокаут-фазата

Слободен печат

ВИДЕО | Јован Стојоски единствен претставник од Македонија на ЕП во атлетика во сала

Слободен печат

Остави Коментар