Македонија ќе испрати помош во Турција

Претседателот Стево Пендаровски најави дека Македонија нема да остане само на зборови, туку ќе испрати конкретна помош во Турција по земјотресот што утрово ја погоди јужна Турција. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Изразивме сочувство за земјотресот во Турција. Добивме информација дека има и втор земјотрес, многу жртви и ужасна деструкција. Сакам уште еднаш … Продолжи со читање Македонија ќе испрати помош во Турција