Македонија без Манасков на Европското ракометно првенство 2022!

Денеска унгарскиот клуб Веспрем ја информираше јавноста дека нашето лево крило Дејан Манасков го чека подолга пауза поради сериозна повреда. После направените тестови утврдено е дека македонскиот репрезентативец има скинати предни вкрстени лигаменти, плус страничните вкрстени лигаменти и `рскавицата се оштетени. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Наскоро Веспрем треба да го потврди датумот … Продолжи со читање Македонија без Манасков на Европското ракометно првенство 2022!