Македонците имаат „лесен“ пат до групите на ЛШ - Слободен печат

Македонците имаат „лесен“ пат до групите на ЛШ

Во третото квалификациско коло од ЛШ, хрватскиот шампион Динамо на Адеми ќе ги одмери силите против унгарскиот Ференцварош во чии редови настапува Спировски.

Победникот од таа пресметка во плејофот на ЛШ ќе игра со подобриот од пресметката меѓу Марибор и Розенборг, а елиминираниот ќе оди во плејофот на Лига Европа.

Можно е уште еден екс ју тим да се најде во најквалитетното клупско натпреварување, Црвена Звезда ако сака да игра против швајцарскиот Јанг Бојс ќе мора прво да го елиминира данскиот Копенхаген.

Плејоф, двојки (Лига на шампиони):

АПОЕЛ/Карабах-ПАОК/Ајакс

Јанг Бојс-Црвена Звезда/Копенхаген

Клуж/Селтик-Славија Прага

Динамо Загреб/Ференцварош-Марибор/Розенборг

Истанбул Башакшехир/Олимпијакос-Краснодар/Порто

Базел/ЛАСК-Клуб Бриж/Динамо Киев

Дуелите од плејофот ќе се играат на 20/21 август и седум дена подоцна.

Прочитајте и...  Халанд е феномен, одигра 60 минути, а е прогласен за играч на месецот во Бундеслигата

Прочитај повеќе

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

2 × три =

Прочитај повеќе

Хакерот поради кој е казнет Сити се наоѓа во притвор и му се заканува долга затворска казна

Слободен печат

Поради РАСИЗАМ, Марега го напушти теренот (ВИДЕО)

Слободен печат

„Четворка“ на Лазаров за нова победа на Нант

Слободен печат

Покер на „топчиите“ за прекин на серијата без победа (ВИДЕО)

Слободен печат

Како Вардар да го избегне ПСЖ во осминафиналето на ЛШ

Слободен печат

Елмас одигра цел натпревар за Наполи, Јувентус победува и без Роналдо (ВИДЕО)

Слободен печат