Мајтапи за Хари, Меган и кралското семејство…во „цепки“ цртана серија

После бурата скандали нема да им биде добро кога ќе се видат во хумористична телевизиска серија.

Светот едвај ја чека новата хумористична анимирана серија во која главни ликови се членовите на британското кралско семејство.

Сценаристот, глумец и продуцент Гари Џанети е автор на новата сатирична, анимирана серија во која главни протагонисти се принцот Хари, Меган Маркл и останатите членови на кралското семејство. Цртаната серија се фокусира на актуелните настани во кралското семејство.

View this post on Instagram

George is pleased.

A post shared by Gary Janetti (@garyjanetti) on

Серијата е насловена „Принцот“, а ќе се емитува на HBO телевизија. Интересно е што главен лик е всушност малиот принц Џорџ од Кембриџ, синот на Вилијам и Кејт, а гласот за него ќе го позејми лично Џанети.

Ѕвездата од „Пиратите од Карибите“, Орландо Блум, ќе го позејми гласот за таткото на Џорџ, принцот Вилијам. Кондола Рашад ќе ја игра Меган Маркл, Луси Панч – Кејт Мидлтон, Том Холандер – принцот Чарлс, а Франсис дела Тур ќе ја игра кралицата Елизабета.

Прочитајте и...  Интервју со Вјера Мујовиќ, белградска глумица: Секогаш ќе бидам девојченце, кое го бара своето гнездо

Прочитај повеќе

Посветете се на менталното здравје: Физички симптоми кои ги предизвикува осаменоста

Слободен Печат

Доста е, ми треба мир: Пејачката Анабела се повлекува од музиката и јавниот живот!

Васко Спасоски

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат

Покрај тоа што кажува добри вицеви, Сашко Коцев знае да биде и романтичен: Актерот со фотка од него и сорпугата Смиљана ја одбележа годишницата од бракот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Слободен Печат

Стручњаците предупредуваат: Сонот е пресуден за здравјето на мозокот!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали се сеќавате на футуристичкото семејство „The Jetsons“? Првата анимирана серија во боја на тв-мрежата ABC (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пејачката Сара Мејс позира во интересен фустан со висок шлиц (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие 4 работи кои ги имате во вашиот плакар, треба редовно да ги менувате за да го заштитите здравјето!

Слободен Печат

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе се венчаат на островот

Слободен печат

Ја премина Селма Хајек и стана најбогатата француска снаа: Нејзиниот прв сопруг морал на рехабилитација по разводот

Слободен печат