Мајли Сајрус е спремна за летото: Ова е тајната за нејзиното фит тело! (ВИДЕО)

Поради сончевите и топли денови, полека од плакарите се вадат костимите за капење. Многу ѕвезди покажаа дека зимските празници и изолацијата не оставиле трага на нивната линија, а таков е случајот и со Мајли Сајрус.

Таа заигра на песната „Ghost“ која е на нејзината сестра Ноа Сајрус и напомена дека ова е нејзиното „прво појавување во бикини од изолација“.

@mileycyrus

Seeing myself in a bikini for the first time since quarantini ….. @noahcyrus new EP out now! #EndOfEverything

♬ original sound – mileycyrus

Многумина преку коментарите ја побараа тајната на Мајли за витката линија, но таа и без да одговори сите знаат дека е љубител на јогата Аштанга и пилатесот со кои се занимава неколку години, како и тоа дека е строга веганка.

За да се усовршат некои пози од Аштанга јогата, потребни се години учење, па Мајли е затоа прилично стрплива и доследна, а за време на пилатесот се фокусира на стомакот и нозете.

„Треба да се научи како да се вовлече стомакот што е можно повеќе. Тоа е клучот на успехот, 40 стомачни дневно не можат да ја завршат работата“, открил нејзинот тренер Мери Винсор која ја водела низ вежбите во Лос Анџелес.

Судејќи по телото на Мајли, се гледа дека пејачката и актерка напорно тренира.

Прочитајте и...  Кајли Џенер во средиште на скандал по обвиненијата што осамнаа на страницата на Форбс: Кралицата на карминот може да заврши во затвор!

Прочитај повеќе

Лепа Брена со фотографиите од пред 33 години ја разбуди носталгијата кај фановите

Слободен печат

Џенифер Лопез ќе биде газдарица на бејзбол-тим!

Слободен печат

Изуми што го променија светот: Го сакате пивото и не можете без ви-фи? Заблагодарете им на овие жени!

Слободен печат

Исплива ценовникот на Тијана Ајфон: Заработува и по 1.000 евра за една ноќ, а сталните муштерии добиваат попуст

Слободен печат

Кејт Мидлтон откри што ѝ било најтешко во екот на пандемијата

Слободен печат

Опасните жени се секогаш посебни: За фаталната Југословенка мечтаеле сите, а поминала голгота

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Северина молчи, ама Игор се огласи: На Инстаграм даде до знаење што мисли за проблемите во бракот

Слободен печат

Јапонската шума на самоубиствата: Зеленото море на самотијата на стотина километри од Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Слободен печат

Овие 5 хороскопски знаци се најголеми трошаџии: Не знаат за граница и секогаш влегуваат во долгови!

Слободен печат

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат