Мајката му ја украде славата на Дончиќ (ФОТО) – Слободен печат
КошаркаСпорт

Мајката му ја украде славата на Дончиќ (ФОТО)

Словенецот е прогласен за дебитант на годината, а на свеченоста блескаше неговата мајка, Мирјан Потербин.

Лука Дончиќ сосема заслужено е прогласен за дебитант на годината. Словенецот со 21.2 поени, 7.8 скокови и 6 асистенции по натпревар, беше убедливо најдобар кошаркар на Далас маверикс и воопшто не изненадува што во гласањето, Дончиќ доби 98 од вкупно 100 гласови.

View this post on Instagram

🏆🏆🏆❤️❤️❤️

A post shared by Mirjam Poterbin💖 (@mirjampoterbin) on

На свечената церемонија на доделување на наградите, славата на Лука Дончиќ му ја украде неговата мајка, Мирјам Потербин која на свеченоста никого не остави рамнодушен.

View this post on Instagram

No words needed ❤️

A post shared by Mirjam Poterbin💖 (@mirjampoterbin) on

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close