Мајка се ЗАДАВИЛА во кујната пред очите на синот кога МИКСЕРОТ И ЈА ФАТИЛ МАРАМАТА

Една Французинка (58) од Сент Етјен почина во бизарна несреќа додека со синот (15) подготвувала торта.

Мајката, според пишувањето на британскиот „Metro“ настрадала во неделата претпладне во сопствената кујна кога миксерот и ја фатил марамата и ја задавил.

Нејзиниот син веднаш повикал Итна помош, од каде му кажале да го исклучи миксерот и да ја пресече марамата. Но, се чини било предоцна за тоа.

Тинејџерот потоа објаснил дека тој и неговата мајка правеле торта кога се случила несреќата.

Итната помош се обидувала да ја реанимира мајката, но тоа не и успеало, пренесува францускиот „Le Progres“. Полицијата извршила увид на местото на несреќата.

Прочитајте и...  Направете сами: Цветни миризби во Вашиот дом

Прочитај повеќе

Корисни факти: Луѓето кои имаат 3 пати секс неделно изгледаат 7 години помладо!

Васко Спасоски

Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Ј.К.Д

Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Слободен печат

Џеј Ло се обиде да го внесе кучето во приватниот авион, но се случи вистинска драма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Искуство на белграѓанката Јасмина која нашла паричник полн со пари: „Следниот пат ќе го шутнам!“

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Уапсен синот на Оливер Мандиќ: Ја претепал мајка му, па ги нападнал полицајците!

Васко Спасоски

Ниту цврстите гради без градник не успеаа да го тргнат вниманието од „изгужваниот“ стомак на Кејти Холмс! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Џенер повторно критикувана: „Си ги вадела ребрата? Баш сакаш да бидеш Ким!“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Ретко која девојка има храброст за вакво нешто: Викторија Лоба си ја скрати косата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Сезонско освежување: Сладолед од праски

Слободен печат

Пет моќни намирници за неверојатен детокс: Го забрзуваат метаболизмот и ги отстрануваат штетните токсини!

Слободен Печат